Anadolu Gençlik Dergisi

Sepete Ekle

Anadolu Gençlik Dergisi Hakkında 

Dünya, her yeni güne yeni bir mazlum ekleyerek dönüyor, küresel koalisyonlar yeni düşmanlar üretiyor, her gün mağrurlar yeni mağdurları mazlumlara dönüştürüyor. Zulüm beton binalardan, küresel markalarla hanelere hücum ederken; ekranlardan, kalemlerden meşrulaştırma çabalarına kadim bir duruş ortaya koyacak, Gelenektengeleceğe ilimle hikmetle açılan, değerlerinin farkında bir medeniyet yolculuğuna çıkmak için, hikmeti bulmak için yeniden gönüllere doğmak ve kalplerin kilidini açmak ve ''söz''ü namus bilerek yürümek için yola çıktı Anadolu Gençlik. Yayına başladığı ilk günden bugüne dek pek çok kıymetli kalemi ağırladı sayfalarında. Dünyaya slogan değil, söz söylemek için gayretini hiç eksiltmedi. Cemil Meriç’in “Dergi hür tefekkürün kalesidir” sözünü düstur edinerek, tefekküre açılan rüzgarlarda yolculuk etti hep. 

Anadolu Gençlik Dergisi, okurlarının ve tüm okuyucuların farklı okumalara girmesi için fikirsel altyapıyı olabildiğince sağlam kurmaya gayret eder.

Anadolu Gençlik Dergisi, sadece bir topluluk dergisi olarak kalmaz. Tüm kitlelere yönelik bir çalışma yürütür.

Anadolu Gençlik Dergisi, sadece bulunduğu dönemin gündemi ile ilgili olanları değil genel olarak dikkate alınması gerekenleri söyler, söylemeye çalışır. 

Anadolu Gençlik Dergisi, iyi derginin başka okumalara yönlendiren dergi olduğu bilinciyle hareket eder.

Anadolu Gençlik Dergisi, “iki günü bir olan ziyandadır” hadis-i şerif’ine uygun, her sayısında okuyucusunun ve kendisinin ilmi çıtasını yükseltmek için gayret eder. 

15 yıldır olduğu gibi bugün de sizlerle daha iyiye daha güzele…


Aylık alımlarda bulunduğunuz ayın dergisi gönderilmektedir. Geçmiş aylardaki dergilerden alım yapmak isterseniz lütfen not kısmına belirtiniz.