Genç İstikbal

Sepete Ekle

Genç İstikbal Dergisi

Genç İstikbal Dergisi, Anadolu Gençlik Derneği’nin kuruluşu olan Ufuk Basın Yayın’ın bünyesinde yer alan ve 15 yıldır yayın hayatına devam eden Ankara merkezli bir dergidir. Genç İstikbal Dergisi 15 yıl boyunca her ay “Her Genç Bir Yarın Demektir” sloganıyla tüm gençleri kucaklayan anlayışıyla duruşundan ödün vermeden çıkan bir dergidir. Genç kadrosuyla yaptığı değerli çalışmalarla bilinen ve aranan bir dergi haline gelen dergi edebiyattan tarihe, kültür-sanattan müziğe, sinemadan eğitimsel gelişime varan ve güncel konulara kadar birçok alanda gençlerin ufkunu geliştirmekte, yeni bakış açıları kazandırmakta ve bunun için kendi alanlarında uzmanlaşmış kişilerle yapılan çalışmalara yer vermektedir.

Genç İstikbal Dergisi inanan, değerlerinin farkına varan bu yolda çalışan gençleri bir araya getirmeyi amaçlar. Bununla birlikte Genç İstikbal Dergisi yürüttüğü kampanyalarla ve konu çalışmalarıyla genç kalemlerin de dergide yer almalarını sağlamakta ve her geçen gün daha dinamik bir yapı kazanmaktadır.

Genç İstikbal Dergisi işlediği konularla gençlere yeni fikirler sunarak her ay yeni tartışma alanları açmaktadır.  “İlim Müminin yitik malıdır nerede bulursa alır” düsturuyla yola çıkıp, sığ anlayıştan uzak hareket eder.

Genç İstikbal Dergisi, başkalarının cübbelerinin rüzgârıyla sallanmayan ekinler yetiştirmeyi hedefler.

Genç istikbal Dergisi, değerlerinin savunucusu, eleştiren ve üreten bir gençlik için çalışır.

Gençlerin kendi seslerini duyurabilmeleri için ilim meclisleri kurar. Ele aldığı konuları tek taraflı değil eleştirel bir bakış açısıyla işleyip bütün gençlere temel bir yapı olması için çalışır.

Genç İstikbal yarına olan ümittir.

Aylık alımlarda bulunduğunuz ayın dergisi gönderilmektedir. Geçmiş aylardaki dergilerden alım yapmak isterseniz lütfen not kısmına belirtiniz.